Wybór rozmiaru pierścionka zaręczynowego

Dla wielu osób dzień zaręczyn jest jednym z najważniejszych w całym życiu. Oświadczyny powinny zostać zaplanowane z wyprzedzeniem. Wybór pierścionka zaręczynowego może przysporzyć sporo problemów. Tutaj liczą się nawet najmniejsze szczegóły. Ważne jest to, aby trafić w gust partnerki. Sporym problemem jest również dobór odpowiedniego rozmiaru.

Zmierz rozmiar starego pierścionka

Odpowiedni rozmiar pierścionka zaręczynowego to podstawa. Jeśli będzie on nieco za luźny, to zawsze można go zmniejszyć. Minusem jest fakt, że biżuteria nie będzie mogła być przez pewien czas noszona. Ponadto jest to dodatkowy koszt. Większym problemem jest zbyt mały pierścionek. Z pewnością będzie on rozczarowaniem dla kobiety. Zgodnie z tradycją opisywana ozdoba dłoni powinna zostać wsunięta na palec po wypowiedzeniu przez kobietę magicznego „tak”.

 

Źródło: ergold.pl

Chcąc uniknąć kłopotliwej wpadki warto jest zmierzyć rozmiar starego pierścionka. Jest to najprostsze rozwiązanie, jeśli nasza partnerka lubi tego typu błyskotki. Wystarczy wykorzystać chwilę jej nieuwagi, aby dokonać pomiaru.

Poproś o pomoc przyjaciółkę

W zdecydowanej większości przypadków oświadczyny mają być niespodzianką. Właśnie dlatego nie można wprost zapytać swojej ukochanej o rozmiar palca. Wsparciem może okazać się jej siostra, mama, czy też przyjaciółka. Warunek jest jeden – o pomoc należy poprosić wyłącznie osobę godną zaufania, która nie wygada tajemnicy. Istotne jest również to, aby pytanie o rozmiar pierścionka nie było zadane wprost. Wszystko musi przebiegać naturalnie.

Chyba żaden mężczyzna nie chce, aby partnerka domyślała się, co nastąpi w najbliższym czasie. Wsparcie osób trzecich może być nam niezbędne do tego, aby nie pomylić się podczas wyboru rozmiaru. Z pewnością nie należy dobierać pierścionka „na oko”.

Zabierz ją do jubilera

Dość prostym rozwiązaniem jest zabranie partnerki do sklepu z biżuterią. Lepiej nie oglądać jednak pierścionków zaręczynowych, gdyż może ona przewidzieć niespodziankę. Pretekstem do wizyty u jubilera mogą być zbliżające się urodziny, Walentynki, czy też Mikołajki. Możliwości jest wiele, więc wszystko zależy od kreatywności.

Opisywana metoda najlepiej sprawdzi się w przypadku, gdy planujemy oświadczyny z wyprzedzeniem. Partnerka nie powinna niczego podejrzewać, jeśli wręczymy jej wybrany upominek. Oczywiście podczas przymierzania pierścionków należy zadbać o to, aby trafił on na właściwy palec. Istnieją mężczyźni, którzy pomiaru dokonują podczas snu ukochanej. Wykorzystują do tego sznurek lub wstążeczkę. Otrzymany wynik nie jest jednak zwykle zbyt dokładny.