Trwały sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia

O ile włosy na głowie są jak najbardziej pożądane, tak te w innych partiach ciała nie zawsze. Niekiedy owłosienie pojawiające się np. na rękach czy w rejonie wąsika jest zbyt gęste, a do tego ciemne. Dotychczas miejsca takie po prostu depilowano lub golono. Obecnie medycyna estetyczna oferuje depilację laserową, dzięki której można raz na zawsze rozprawić się z niechcianym owłosieniem.

Kto może, a kto nie powinien skorzystać z zabiegu?
Depilacja laserowa to jeden z typowych zabiegów, który oferuje medycyna estetyczna. Polecany jest on szczególnie osobom, u których tradycyjne metody pozbywania się zbędnego owłosienia powodują podrażnienia lub wrastanie włosków oraz tych, u których zbędne owłosienie pojawia się w zbyt dużej ilości i problem trzeba rozwiązać trwale.
Depilacja laserowa nie jest jednak zabiegiem, który można wykonywać u każdego. O dopuszczeniu do zabiegu decyduje lekarz medycyny estetycznej. Z pewnością zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży oraz przed okresem dojrzewania. Ponadto przeciwwskazaniami są choroby takie jak: łuszczyca, bielactwo, padaczka, nowotwory i zaburzenia hormonalne.

Przygotowanie do zabiegu
Po uzyskaniu od lekarza kwalifikacji do zabiegu depilacji laserowej należy pamiętać o stworzeniu odpowiednich warunków by uzyskać pożądany efekt. Przede wszystkim na miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z depilacji i golenia miejsca zabiegu. Kolejną ważną zasadą jest zakaz korzystania z solarium i opalania również na miesiąc przed depilacją laserową. Natomiast na tydzień przed należy zaniechać wykonywania peelingów.

Efekty po serii
Choć depilacja laserowa jest jedną z najskuteczniejszych metod trwałego pozbycia się owłosienia, to jednak na efekt trzeba poczekać. U większości osób zabieg trzeba powtarzać kilkakrotnie w parotygodniowych odstępach. Dopiero po zakończeniu całej serii zabiegów cieszyć się można idealnie gładką skórą. Natomiast w celu uniknięcia odrośnięcia włosków, raz na dłuższy czas warto wykonać zabieg przypominający.

Czy warto skorzystać z depilacji laserowej?
Medycyna estetyczna oferuje wiele nowości w zakresie poprawiania urody. Dla wielu osób, które borykają się z kompleksami nadmiernego owłosienia, depilacja laserowa może być wybawieniem. Jest to metoda skuteczna i nieinwazyjna.

Artykuł przygotowany dzięki współpracy z DrMarcinNowak