Powiększanie obwodu prącia – czy warto?

Prawie każdy mężczyzna przeżył w swoim życiu moment, w którym zastanawiał się nad adekwatnością swojego penisa. Nic dziwnego, społeczeństwo przecież uwielbia odkrywać słabe punkty swoich członków, w które później wymierza mniej lub bardziej skuteczne ataki. Jeśli Twoim jest obwód prącia i myślisz nad rozwiązaniem swojego problemu – zajrzyj do naszego poradnika.

Statystyk

Pierwsze co powinieneś zrobić przed podjęciem jakichkolwiek dalszych działań w kierunku powiększenia obwodu prącia, jest uświadomienie sobie, że średnie penisy nie są tak wielkie, jak te przedstawiane w filmach pornograficznych.

Statystycznie, obwód średniego penisa w pełnej erekcji wynosi około 12,5 cm. Trzeba także wspomnieć, że grubość prąca należy oszacować na podstawie wymiarów w trzech różnych miejscach – bezpośrednio za żołędzią, na trzonie, oraz przy podstawie. Z sumy tych wyników należy wyciągnąć średnią arytmetyczną.

Współczesne metody powiększania obwodu prącia

Operacyjne powiększanie obwodu prącia jest najczęściej wykonywanym zabiegiem chirurgii plastycznej na męskich narządach płciowych. Współczesną medycynę zdominowały dwie metody:

  • powiększanie z użyciem tkanki tłuszczowej pacjenta,
  • powiększanie z użyciem kwasu hialuronowego.

Pierwsza z nich jest metodą bardziej inwazyjną, a polega na liposukcji tkanki tłuszczowej z różnych okolic ciała (najczęściej z brzucha lub ze wzgórka łonowego), a następnie jej wszczepieniu do trzonu penisa. Operacja pozwala na wizualne powiększenie prącia, lecz nie poprawia jego funkcjonalności. Metoda ta uznawana jest za trwalszą spośród dwóch wymienionych, jednak obarczona jest większym ryzykiem.

Powiększenie obwodu z użyciem kwasu hialuronowego jest metodą nowszą, która przynosi oczekiwane rezultaty zarówno w aspekcie wizualnym, jak i funkcjonalnym. Podczas zabiegu trzon prącia wypełniony zostaje kwasem hialuronowym, który jest substancją naturalnie występującą w naszych organizmach. Metoda jest stale rozwijana, np. zespół urologów z Warszawy opracował sposób, który pozwala maksymalnie zwiększyć obwód penisa przy zminimalizowaniu ilości wstrzykiwanego wypełniacza.

Skuteczność zabiegu

Powiększenie obwodu prącia z użyciem tkanki tłuszczowej przynosi długotrwałe rezultaty, zwiększając obwód penisa o 2-5 centymetrów. W przypadku zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego efekty są podobne, lecz ze względu na fakt, że substancja ta jest z powodzeniem wchłaniana przez nasze ciała – wymaga powtarzania co około 2 lata. Zdarzają się jednak przypadki, w których nawet po wchłonięciu preparatu pacjenci mogą cieszyć się grubszym penisem znacznie dłużej.

Ryzyko i powikłania

Jak wspomniano – metoda z wykorzystaniem tkanki tłuszczowej jest bardziej ryzykowna. Wynika to z możliwości nieprzyjęcia się przeszczepu – w takim wypadku konieczne może się okazać powtórzenie zabiegu. Wszczepienie kwasu hialuronowego jest zabiegiem ambulatoryjnym, dlatego jego bezpieczeństwo jest znacznie wyższe. Obie metody wiążą się z możliwością pojawienia się infekcji, obrzęku czy krwiaków.

Obecnie powikłania zdarzają się jednak rzadko, a ich ryzyko można zminimalizować poprzez odpowiednią opiekę pozabiegową oraz stosowanie się do zaleceń lekarza.

Podsumowanie

Współczesne metody powiększania obwodu prącia stanowią bezpieczne i skuteczne rozwiązanie dla mężczyzn, którzy nie są zadowoleni z własnego penisa. Zabiegi pomagają poprawić komfort życia i podnieść samoocenę – są to wystarczające powody, dla których warto się im poddać.

 


Artykuł powstał przy współpracy Klinika Ambroziak