Piękne dłonie – jak dbać o nie zimą?

Nie da się ukryć, że zadbane dłonie oraz paznokcie stanowią niejako nasza wizytówkę zarówno w kontaktach prywatnych jak i służbowych. Zima jest dla nich okrutną porą, ponieważ wystawia ich kondycję na trudną próbę. Jak zadbać o dłonie w tym trudnym okresie?

Piękne ręce stanowią nie tylko o naszym statusie społecznym, ale przede wszystkim o tym, jak potrafimy zadbać o siebie oraz o to, co nas otacza. Posiadanie ładnych dłoni świadczy również o ich zdrowiu. Jak zadbać o nie zima, kiedy zadanie to jest znacznie utrudnione? Oto kilka rad:

  1. Chroń dłonie przed temperaturą!

Zimą temperatura powietrza bardzo często spada poniżej zera. Nie da się ukryć, że tak niska temperatura negatywnie wpływa na skórę naszych dłoni, powodując nie tylko jej pękanie i tworzenie się ran, ale również przesuszenie oraz zaczerwienienia. Noszenie rękawiczek oraz ogrzewaczy do rąk może nam bardzo pomóc. Pamiętajmy – jeśli już dopuścimy do wyżej opisanych sytuacji – bardzo trudno będzie nam przywrócić dłonie do dobrego stanu.

  1. Regularne nawilżanie to podstawa!

Nawet jeśli będziemy skrupulatnie nosiły rękawiczki i nie dopuszczały mrozu naszych dłoni, może zdarzyć się tak, że one nadal będą przesuszone. Wiąże się to z przebywaniem w gorących pomieszczeniach lub skokach temperatur. Warto wtedy zainwestować w dobrej jakości krem nawilżający do dłoni. Najlepiej jest używać kremów, które szybko się wchłaniają i smarować nimi dłonie na 20-30 minut przed wyjściem z domu. W innym wypadku narazimy się na zamarznięcie drobinek kremu (który przecież często bazuje na wodzie) i popękanie naszej skóry.

  1. Odpowiednio wykonany manicure na wagę złota!

Kiedy już zadbamy o dobrą kondycję zdrowotną naszych dłoni, warto zadbać o ich wygląd i urodę. Wizyta u manikiurzystki może okazać się niezwykle potrzebna. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze kondycję skórek. Jeśli brak nam doświadczenia w ich pielęgnacji – można zapytać o radę kosmetyczki. Dobrze wykonany manicure to podstawa pięknych dłoni. Można zastanowić się również nad paznokciami hybrydowymi lub żelowymi w różnych kolorach.