Nowoczesne sposoby pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej

Odsysanie tłuszczu, zwane również liposukcją, to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Wciąż rośnie liczba osób, które nie są w stanie poradzić sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej w konkretnych partiach ciała. Odpowiedzią na zapotrzebowanie pacjentów są coraz nowsze metody wykonywania liposukcji.

Wskazania i przeciwwskazania
Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z zabiegu liposukcji warto pamiętać, że nie jest to metoda na odchudzanie. Odsysanie tłuszczu to zabieg mający na celu wymodelowanie sylwetki i pomoc w pozbyciu się opornego tłuszczu z konkretnych partii ciała. Dla utrzymania dobrego efektu trzeba będzie podjąć konkretne działania. Tak jak powiększanie piersi wiąże się z koniecznością noszenia specjalnego modelującego biustonosza, w przypadku liposukcji wskazane będzie trzymanie się zdrowej diety i aktywność fizyczna.

Więcej znajdziesz na https://christofferingves.pl/liposukcja/

Przed podjęciem decyzji o kwalifikacji do zabiegu, chirurg plastyczny przeprowadza z pacjentem obszerny wywiad. Odsysanie tłuszczu nie powinno być wykonywane u osób cierpiących na cukrzycę, choroby przewlekłe, schorzenia nerek, skóry, z zaburzeniami krzepnięcia krwi, zaburzeniami psychicznymi lub nadmiernie palących papierosy.

Nowoczesne metody
Najbardziej popularną metodą usuwania nadmiernej tkanki tłuszczowej jest zabieg wykonywany przy użyciu specjalnej kaniuli i działaniu podciśnienia.
Kolejną popularną metodą jest liposukcja nutacyjna NIL. Podczas zabiegu do ciała pacjenta również wprowadzana jest kaniula, która dzięki infradźwiękom wprawiana jest w drganie. To z kolei czyni ten sposób wykonania zabiegu delikatniejszym dla pacjenta.

Liposukcja metodą LAL polega na rozpuszczeniu komórek tkanki tłuszczowej dzięki użyciu wiązki światła laserowego. W metodzie PAL kaniula wprowadzona do ciała pacjenta wprawiana jest w wibracje, a automatyzacja tego procesu pozwala na uzyskanie większej precyzji. Natomiast metoda liposukcji wodnej WAL polega na wprowadzeniu pod ciśnieniem specjalnego roztworu w okolicę, z której ma zostać usunięty tłuszcz.

Rozwój medycyny estetycznej pozwala na nieustanne rozszerzanie wachlarza sposobów poprawiania zdrowia i urody. Obecnie chirurg plastyczny ma do zaoferowania o wiele więcej metod na powiększanie piersi czy odsysanie tłuszczu niż jeszcze kilka lat temu. Rodzaj zabiegu może być dostosowany do potrzeb i stanu zdrowia pacjenta, tak by jeszcze bardziej zwiększyć jego bezpieczeństwo i zadowolenie z efektów.