Kiedy pomoc neurochirurga jest niezbędna?

lekarz neurochirurg

Słysząc trudno brzmiące słowo neurochirurgia, możemy nie wiedzieć, czym tak naprawdę zajmuje się ten specjalista. Krótko mówiąc, jest to osoba, która zajmuje się chirurgicznym leczeniem chorób układu nerwowego. W jakiej sytuacji pomoc neurochirurga będzie niezbędna? Odpowiedź znajdziemy poniżej.

Pomoc ostateczna

Neurochirurg bydgoszcz pozostaje ostatnią deską ratunku dla osób rentgen kręgosłupazmagającymi się z dolegliwościami i zaburzeniami układu nerwowego. Przyjmują one wiele różnych postaci i najpierw leczone są przez specjalistów z zakresu neurologii, rehabilitantów czy ortopedów. Jeżeli ich terapia nie przynosi zamierzonych efektów i stwierdzone zostają niepokojące objawy świadczące o zaburzeniach natury neurologicznej, dopiero wtedy pacjent jest kierowany do neurochirurga.

Wszystko, co z układem nerwowym

Znacząc część dolegliwości pacjentów odwiedzających gabinet tego specjalisty, stanowią dolegliwości dotyczące kręgosłupa, głowy i kończyn, nieulegające poprawie po leczeniu farmakologicznym i rehabilitacyjnym. Często pacjenci mogą odczuwać uczucia drętwienia, nerwobóle, zaburzenia równowagi, ale też podstawowych zmysłów takich jak wzrok, węch i słuch.

Czas na działanie

Zadaniem neurochirurga jest dokładnie zbadanie pacjenta i ustalenie formy operacja neurochirurgicznaleczenia neurochirurgicznego. W zakresie stosowanych rodzajów zabiegów są te małoinwazyjne (np. nakłucie, zabieg endoskopowy) lub te z większym stopniem inwazyjności, związane z rozcinaniem tkanek (operacja mózgu, kręgosłupa lub na nerwach). Operacja neurochirurgiczna ma za zadanie usunąć przyczyny dolegliwości i przede wszystkim poprawić komfort życia pacjenta.

Podsumowanie

Powinniśmy zastanawiać się nad wizytą u neurochirurga w momencie, gdy dotychczasowe leczenie za pomocą leków i rehabilitacji nie przynosi żadnych efektów. Jeżeli nic nie przynosi nam wyczekiwanej ulgi, prawdopodobnie nadszedł czas na ocenę funkcjonowania układu nerwowego przez specjalistę. On na pewno pomoże Wam z waszymi problemami!