Jaką matę edukacyjną wybrać?

Od samych narodzin rodzice dbają o bezpieczeństwo, rozwój i dobre samopoczucie niemowlęcia. Choć początkowo wystarcza mu karuzela zawieszona nad łóżeczkiem, wkrótce dziecko zaczyna szukać nowych bodźców. Idealnym rozwiązaniem są nowoczesne maty edukacyjne.

Dlaczego warto?
Niektórym wydawać się może, że maty edukacyjne, podobnie jak inne nowoczesne artykuły dziecięce to zwykła fanaberia. Niegdyś przecież wystarczał zwykły koc, na którym dziecko mogło bezpiecznie się turlać. Jednak nowoczesne maty edukacyjne to rozwiązanie, które zapewnia niemowlętom jednocześnie bezpieczeństwo i frajdę, a rodzicom daje chwilę odpoczynku. Ponadto mata, jak sama nazwa wskazuje, wpływa na rozwój dziecka. Niemowlak sukcesywnie odkrywa nowe możliwości przedmiotu, rozwija wzrok, słuch, motorykę i myślenie.

Więcej na https://dwamichaly.pl/pol_m_Dzieciecy-Kacik_Maty-edukacyjne-438.html

Kiedy warto?
Maty edukacyjne to produkt, który według informacji producentów, stosować można nawet od pierwszych dni życia dziecka. Można próbować układać na niej już dzieci trzymiesięczne, dla których może to być idealny początek przygody z podnoszeniem główki. Jednak dopiero kilkumiesięczne dziecko zacznie realnie korzystać z uroków maty i odkrywać poszczególne jej elementy. W zależności od wariantu, mata może posłużyć nawet do kilku lat, w późniejszym etapie jako kocyk.

Jaką wybrać?
Podobnie jak popularne rowerki biegowe, tak samo maty edukacyjne istnieją na polskim rynku w setkach modeli. Przed zakupem warto przemyśleć jakich funkcji od maty oczekują rodzice dziecka. Pierwszym kryterium, które należy rozważyć jest to czy mata ma być kolorowa czy czarno-biała. Następnie do wyboru są różne wielkości i kształty np. kwiatka lub gwiazdki. Niektóre maty są zupełnie płaskie i przypominają kocyk. Do innych montowane są pałąki z możliwością wymiany doczepianych zabawek. Jest to dobre rozwiązanie, szczególnie dla szybko nudzących się dzieci. W każdym sklepie oferującym artykuły dziecięce zakupić można dodatkowe elementy do zaczepienia przy wózku czy na pałąku maty.

Ile to kosztuje?
Wbrew pozorom maty edukacyjne nie są produktem drogim. Ceny rozpoczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Jednak za najdroższe zapłacić można nawet kilkaset złotych. Wartość maty zależy m.in. od tego, czy użyte materiały posiadają niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Pozostałe czynniki, które warunkują cenę to np. marka czy ilość zawartych w macie elementów edukacyjnych. Przed zakupem warto sprawdzić przede wszystkim czy mata posiada wymagane atesty, a wszystkie zabawki i sposób ich montażu gwarantuje bezpieczne użytkowanie. Za taką matę z pewnością warto zapłacić nieco więcej.