Czym jest i czym zajmuje się medycyna estetyczna? TOP 3 zabiegi

Wielu z nas pragnie piękna i jak najdłuższego młodego wyglądu. Ostatnich kilkanaście lat zdaje się to potwierdzać. Na ten czas przypada bowiem rozwój ciekawego działu medycyny nazywanego dumnie medycyną estetyczną.

Wielu z nas słyszało to określenie. Wielu też błędnie je interpretowało, kojarząc je z zabiegami chirurgii plastycznej, która przecież daleko odbiega od zadań, jakimi zajmuje się medycyna estetyczna. Okazuje się, że dokładne uchwycenie definicji medycyny estetycznej dla wielu osób jest problematyczne. Jest ona przecież czymś pomiędzy. Pomiędzy zabiegami kosmetycznymi a wspomnianą chirurgią plastyczną.

Skoro już umieściliśmy medycynę estetyczną w wachlarzu odmładzających dziedzin na właściwym jej miejscu, warto zastanowić się, czym dokładnie się ona zajmuje. Wiadomo już, że do zakresu jej działań wchodzą nieinwazyjne metody odmładzające. O jakich jednak mowa?

Oto lista 3 najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej:

1. Toksyna botulinowa – czyli słynny botoks

Wbrew powszechnym powiedzeniom – botoksu nie wstrzykujemy w usta. Toksynę stosuje się docelowo w mięśnie twarzy, by poprawić jej wygląd. Botoks stosowany jest w celu zniwelowania zmarszczek, bruzd oraz kurzych łapek. Często również stosuje się go w celu wygładzenia rysów twarzy. Botoks działa w sposób następujący: wstrzyknięty w mięśnie ma za zadanie je osłabić, by te nie generowały nowych zmarszczek mimicznych oraz odprężyć naszą skórę. Tajemnica popularności toksyny botulinowej zawiera się nie tylko w czarujących efektach, ale również w ich długim okresie utrzymywania się. Może on wynosić nawet kilka miesięcy!

2. Peeling chemiczny coraz chętniej wybierany

Wszyscy ci, którzy zmagają się z przebarwieniami na twarzy, mogą spokojnie odsapnąć. Peeling chemiczny, o którym słyszy się stosunkowo niewiele, od pewnego czasu powoli zdobywa większe uznanie. Jest idealnym rozwiązaniem nie tylko w przypadku usunięcia przebarwień na skórze, lecz równie dobrze sprawdzi się w walce z zaskórnikami, bliznami po trądziku oraz z rozstępami. Jeśli liczymy na mocny efekt odmłodzenia i odświeżenia naszej twarzy – powinniśmy zainteresować się tego typu peelingiem. Ci, którzy go wybrali, z pewnością nie żałują.

3. Kwas hialuronowy, którego z wiekiem nam braknie

Kiedy z ubiegiem lat w skórze naszej twarzy pojawiają się tkankowe ubytki, czas powziąć pewne kroki ku wypełnieniu ich. Idealnym rozwiązaniem wydaje się tu być kwas hialuronowy, który – jako naturalny biopolimer – występuje w naszej skórze i ma za zadanie wiązać wodę w skórze, nie pozwalając jej wyschnąć czy zwiotczeć. Warto wiedzieć, że zabiegi oparte na kwasie hialuronowym mają również – poza wypełnianiem ubytków – dodatkowe działania upiększające. Mogą one bowiem idealnie nawilżyć skórę, wypełnić zmarszczki, ulepszyć kształt naszej twarzy, a nawet wymodelować usta i policzki!

Wszystkie te zabiegi wykonasz bez problemu w Sopockiej Fabryce Urody!